Kime ne gönderilir?

Çiçek göndermek ince iştir, incelik ister, adabını bilmek gerekir. Sevgiliye hangi çiçek alınmalıdır, anneye hangi çiçek verilir, özür dilemek için hangi çiçek alınır iş yerine çiçek göndermenin incelikleri nelerdir hepsini sizler için ÇAĞDAŞ ÇİÇEKÇLİK  sectik online alışveriş  keyini yaşayın.

Çiçek almak, sevdiklerimiz tarafından önemsendiğimizi hissettirir. Değer gördüğümüzü, hatırlandığımızı bilmemizi sağlar. Adeta doğal bir ilaçtır. Yeni işe başladığımızda gelen çiçekler veya hastayken kapı çalınıp da bir buket çiçekle karşılaşmak her zaman iyi gelir.

Sevgiliye gönderilebilecek çiçeklerin başında tabii ki güller geliyor. Her rengi farklı bir mana taşıyan güllerin her biri ayrı bir görsel şölen olarak sevgilimize sunabileceğimiz bir çiçek seçeneği oluyor. 

Bunun dışında zarifliği seven sevgililere papatyalar, hoş kokulu çiçek arayanlara zambaklar, karanfiller, orkideler gönderilebilir.

 

Anneye çiçek göndermek istiyorsanız lilyum çiçeği, nergis çiçeği ve lisyantus çiçeklerini önerebiliriz. Rengarenk çiçeklerden oluşan çeşitli çiçek aranjmanları gönderebilir, saksı çiçeklerini de bir seçenek olarak değerlendirebiliriz. 

Hasta çiçeği olarak, yakınlarınıza geçmiş olsun dileklerinizi iletebilmek için eğer hastane ortamına çiçek gönderiyorsanız çok fazla yer kaplamayacak çiçekler göndermelisiniz. Eve göndereceğiniz çiçeklerde de eğer saksı çiçeği göndermek istiyorsanız evin havasına en çok uyacak çiçeği seçebilirsiniz. Beyaz orkide, mor orkide, barış çiçeği, kaktüs vb çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Evlilik yıldönümü için çiçek  göndermek istiyorsanız beyaz güller tercih edebilirsiniz. Beyaz güller, sonsuz sevginin ve bağlılığın sembolüdür. Özellikle erkek olan eşe çiçek tercih ederken bonsai veya şans bambusu gönderebilir; ona ofisinde ilgilenebileceği keyifli bir hobi edindirebilirsiniz.

Yeni bebek için çiçek göndermek isteyenlere daha çok balonlu veya ayıcıklı, yani süslenmiş çiçek buketleri önerebiliriz. Renkli çiçeklerle oluşturulmuş çiçek sepetleri ile yeni anne ve baba olan sevdiklerinizi tebrik edebilirsiniz.

Yeni iş için çiçek seçerken, bu çiçeğin yeni iş arkadaşları tarafından da göz hapsine tutulacağı gerçeğini düşünerek bir tercih yapmalısınız. Eğer çiçeği gönderdiğiniz kişi sevgiliniz ise romantik bir çiçek tercih edebilirsiniz. Genel olarak çok yer kaplamayan çiçekler, çiçek sepetleri veya fanus içerisinde tasarlanmış şık çiçek aranjmanları seçebilirsiniz. Ayrıca çiçeğin yanında çikolata veya kek buketi de tercih edebilir, böylece yeni işe başlayan sevdiklerinize, bu yenilebilir aranjmanları ikram ederken sosyalleşebilme imkanı sağlamış olabilirsiniz.

Doğum günü için çiçek seçmenin altın kuralı, çiçeği göndereceğiniz kişinin favori çiçeğinin ne olduğunu öğrenmenizdir. Kır çiçekleri, orkide, nergis gibi seçenekleri değerlendirebilir, eğer hangi çiçeği sevdiğini öğrenemediyseniz papatyalar göndererek hem sade hem şık bir tercih yapmış olabilirsiniz.

» Üye Girişi » Üye Ol » Sipariş Takip


» Genel Bilgiler » Müşteri Hizmetleri » Faydalı Bilgiler » İletişim
» Hakkımızda » Çiçek & Bitki Bakımı
» Hizmetlerimiz » Kime ne gönderilir? +90 538 388 62 23
» Mesafeli Satış Sözleşmesi » Ödeme » Çiçeklerin anlamı siparis@cagdascicek.com
» İptal & İade Prosedürü » Güvenlik » Özel Günler
» Sık Sorulan Sorular » Teslimat » Burçlar ve Çiçekler

Copyright© 2024 Çağdaş Çiçekçilik Tüm Hakları Saklıdır

 

 


burdur çiçekçi